YazarOkur Sen de Yaz Anasayfa

Neden utanır neden çekiniriz de bi türlü anlatamayız


dr.bunalım
Neden utanır neden çekiniriz de bi türlü anlatamayız cevremızdeki dostum kardesim dediğimiz insanlara dertlerimizi , onlara hep onları cok sevdıgımızı ıyı kı var olduklarını soyler dururuz ama en kotu en ıcten aılevı meselelerımızı anlatmak cekınırız. Ya da cekınırım belkı bunu bıtek ben cekıyorum. Utanıyorum dertlerımı anlatmaya.Derdın var bana da mı anlatmayacaksın dedıklerınde aramız bozulmasın dıye sacma sapan dertler uyduruyorum buydu sebebı dıyorum. Ama aslolan dert o kadar buyuk kı tum benlıgımı boğabılecek bı bıcımde.tum bunların ardından sınırımı ofkemı bı tek anneme yansıtmam da ıcler acısı.Evet bu sınırımın pısmanlıgımın cogu sebebı annem yuzunden olsa bıle bunu yapmamam gerek evlat olarak ama olmuyor kendıme sınırlerıme hakım olamıyorum bı turlu. Ve ben tum bunlarla cebellesip sinir krizi gecirirken bile anlatamıyorum en yakınım dedıgım ınsana ınsanlara. Niye bu gurur neden bu ketum tavır. Küçüklüğümden beri elalem ne der? olarak yetiştirildiğimden mi bu güvensizliğim bu utangaçlıgım.Ya elalem dedikodumu yaparsa , ya elalem benı aşağılarsa, ya elalemın kulagına giderse.
Bi nesıl bundan cekmedi mi daha da cekmeyecek mi. Allah'a inanıp elalemden korkmak da nedir ? Ve tum bu karmaşanın arasında sureklı gulmek gulumsemek "ay sen cok neselisin"lere maruz kalmak.


İşte bi nevi örtbas etme cabası ne kadar derdin varsa o kadar gül. Mazallah elalem bi sey anlamasın. Kendileri mukemmel bi aileye ese cocuga işe okula sahipmişçesine senin kötü yanlarınla dalga geçerler.Umarım bi gün iyi olabilir o elalem.
Merhaba aslında bana göre elalem ne der değil bunu nasıl koz olarak kullanır durumu , sozlerimizdeki en ölümcül darbeler tekrar bize geri döner.Kimse birbirini çekmiyor artık derdini atlatsan bir dert anlatması Allah dert verip derman aratmasin .Herkes birbirine güzel görünmeye çalışıyor ) biz Bekarlar sanki koca avcisiyiz ya ) kimin kocasını kapabilirsek . Ben başkasına ait olanı tercih etmem ki ) harika bir yoldasiniz sorunlarınızı yazın kendi kendinize en sağlıklısi bu ;)
bence kendine gerçek dostlar edinmelisin. gerçekten güvenilir insanlar olmalı bu kişiler. birbirinize her şeyi anlatabilmelisiniz.
...