YazarOkur Sen de Yaz Anasayfa

Hayat sanki basitleşiyor.


Kuyuinni
Öncelikle eğer imla ve yazım hatası yaparsam özür dilerim.

Nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Hayatın gitgide basitleştiğini düşünüyorum.
İnsanlar doğuyor, büyüyor ve sonra ölüyor.
Bende doğdum büyümeye devam ediyorum ve bir gün öleceğim. Belki ileride ki 50 yıl anılacağım, mezarın ziyaret edilecek dualar edilecek benim için.
Bu durum beni üzsede daha çok üzüldüğüm bir şey var. Toplum, etrafımda ki insanlar. Kimse bir şey üretmiyor, üretmek isteyenlerle ise dalga geçiliyor bunun en basit örneği youtube'da "Velet" başlığı altında yayınlanan videolar. Küçük çocuklar bir şeye girişiyorlar bir şeyler üretmeye çalışıyorlar ve hiç bir şey için uğraşıp çabalamayan uç beş kişi bunu "Velet" başlığı altında paylaşıyor ve altına patavatsızca yorumlar yapılıyor. Bu sadece YouTube ile sınırlı değil çevremiz lise ortamını bilen bilir, lise demeyeyimde 16-20 yaş grubu kişiler diyeyim. Bu kişilerin geneli yırtık kot mu popüler oldu %60ında yırtık kot görürsünüz. Deri ceket mi popüler oldu %60ında deri ceket görürsünüz. Uç beş kişi çıkar karşınıza istediği gibi giyinir ona ise ezik derler. Sadece bu değil hayallerim izle de dalga geçiliyor artık 8. Sınıfta rap müzik dinlerdim ama öyle böyle değil çok severdim ben ve sınıfta açık açık "Ben Rapçı olacağım" demiştim. Yahu bunu duyan zaten olamayacağımı bilir ama alay konusu oldum günlerce hakkımda konuşup dalga geçtiler. Makyaj yapmazdım amele dediler. Ders çalışmazdım oksijen israfı oldum. Ne olmadım ki? Harbi ben ne olmadım? Liseye geçtim bu sefer ders çalıştım yine dalga geçildi. Kızın biri bildiğin 2 şey var diyor ; 1.si Ders çalışmak 2.si okula gelmekmiş. Beni hiç çarşı, pazar, kafede görmüyormuş. En yakın arkadaşlarım bensiz geziyormuş. Mış mış mış... Avazım çıktığınca bağırarak "SANANE" demek istiyorum.
Biraz kişisele girdim sanırım.

İçimde o kadar birikmişki bunlar bir anda "sende yaz" diye bir şey çıkınca karşıma anlık bir patlama yaşadım.

Bu yazıda hep geçmişten bahsettim bir de şimdiden bahsedeyim şuan 12. Sınıfa geçtim. Sınava hazırlanıyorum. Hayat hala anlamsız ama az da olsa anlamlı kılabilecek kişiler ile tanıştım. Şuanlık hayat monoton gidiyor.
...