YazarOkur Sen de Yaz Anasayfa

Sıkılanlara Çare :)


Akademisyenist
Hayat mı zor yoksa biz mi zorlaştırıyoruz? 2 yıldır bu sorunun cevabını düşünüyorum. Çünkü 2 yıldır işsizim ve bunu düşünecek çok vaktim oluyor. Cevabıma gelirsek her ikisi de derdim ben. Zaman zaman hayatı biz zorlaştırıyoruz zaman zaman ise hayat bizim yolumuza engeller koyuyor. Bir şekilde bunları halletmeye çalışıyoruz. Ne kadar zor olursa olsun bir şekilde ayak uydurmaya çalışıyoruz düzene.
Bunaldığımda, sıkıldığımda, üzüldüğümde, kızdığımda hep yalnız kalmayı tercih edip düşünüp yazıp çizmeyi sevenlerdenim. Bir şekilde aklımıza taktığımız şeyi bir kenara itip başka uğraşlarımız olduğunda ruhsal bunalımdan daha çabuk kurtulduğumu fark ettim. Dizi izlerim,kitap okurum veya youtube da yer alan videoları beni hep sıkıntının içinden çekip almıştır.
Bu hafta sonu muhtemelen yine sıkıntılı olacak benim için. Çünkü bir KPSS sınavıyla randevumuz var. Muhtemelen sınavdan çıktıktan sonra bir papatya çayıyla kendime gelip kitaplarımı okumaya devam edip sonuçları beklemeye koyulacağım
Demem o ki sıkılanlar bunalanlar sevgilisinden ayrılıp aşk acısı çekenler aldatılanlar sınava hazırlananlar veya her ne durumdaysa stres ve sıkıntı içinde olanlar neyi seviyorsanız size ne iyi geliyorsa ona yönelmeye çalışın. Bir bardak papatya,melisa, nane çayı yapın sizi sakinleştirecektir. Yürüyüşe çıkabilirsiniz, müzik dinleyebilirsiniz, spor yapabilirsiniz, size iyi gelecek bir manzarada sadece oturup düşünebilirsiniz, meditasyon yapabilirsiniz, ibadet yapıp dua edebilirsiniz, arkadaşlarınızla vakit geçirebilirsiniz ama ne yaparsanız yapın sıkıntınızı her ne kadar size olumsuzmuş kötüymüş gibi gelse de bir kenara itip sadece şükretmelisiniz sonuçta.
...