YazarOkur Sen de Yaz Anasayfa

aşka isyan


cristo

isyan ediyorum aşka. ne zaman aşık olsam mutsuzluğuma mutsuzluk kattım. en son aşık olmam 3-4 ay önceydi. çok güzel bir kızdı ve nedense ben işte o dedim hayatıma anlam katacak olan kişi. tanımıyordum ama karşısına çıktım ve herşeyi açıkça anlattım ne zaman nasıl başladığını ve ne süredir onu gördüğümü süslü püslü sözler söylemedim ama onu taımak istediğimi bana bir fırsat vermesini istedim. hemen cevap veremeyeceğini söyledi. ama umutlandım sebeplerim de vardı. o ve arkadaşlarının olumlu baktığını öğrendim sonradan. biraz bekledim ve tam bir hafta sonra tekrar karsısına cıktım. kendimi cok iyi ifade ettiğimi benimle ilgili olmadığını ama böyle bir şey istemediğini söyledi. hazır olmamakla ilgiliymiş. doğru zamanda çıkmadım belki de karşısına. seni bir gün arıycam dedim ve ayrıldık. bu günlerde aramak istiyorum. ama telefonu açınca ne diyeceğimi bilemiyorum.

aramak için bekleme doğru zaman "düşündüğün" zaman tek başına karar verdiğin zamandır; çünkü her doğru karara kalabalıkla ulaşırsın ama en doğru kararı tek başına verirsin! bunun içindir ki toplu cezalar suç ne olursa olsun ağırdırda tek başına sadece düşünülerek yapılan suçlar hafif...(bade)
Başlıkla sıkıntının arasında ne kadar fark var, farkında mısın arkadaşım? Aşka isyan etmemelisin. Tek suçu aşka atmak da cahillik ve umutsuzluktan başka bir şey değildir. Önce, sevdiğin insanla empati kur. Kız kaç yaşında? Ne gibi sorunlar yaşıyor olabilir? Ailesiyle sıkıntısı var mı? Vede en önemlisi, aklında başka biri mi var? Çünkü her zaman yanımızdaki insanla aklımızdaki bir olmuyor. Ki seni sevmiyorsa, yada gerçekten bir ilişkiye hazır değilse, anlayış göstermelisin. Sevmediği biriyle birlikte olmayı kimse istemez. Ha, bu da sana böyle isyan ettirmemeli çünkü kız hiç değilse dürüst ve düzgün biriymiş ve senin duygularını bildiğinden kullanmak istememiş. Hayatta her zaman istediklerimizi alamıyoruz takdir edersin ki, sabırlı ol. Yüz binlerce sevgili değiştirebilirsin, ama yüz bin kere uğramaz aşk sana. Ve, bir kez daha düşünmeni öneririm. Çünkü eğer aşık değilsen, aşka isyan etmen de boşuna. Kesinlikle küçümsemek yada rencide etmek gibi bir niyetim yok yanlış anlama, insan en azından kendisine dürüst olmalı. Kişisel bir testi cevaplarken bile düşünür insan "ben böyle miyim?" yada "acaba hangisini yapardım?" diye. Kendini anlamaya çalış önce. İyi günler dilerim. ANONİM.
...